Koniecznie zapoznaj się też z artykułem na temat "Dokumentów bhp, których nie może zabraknąć w przedsiębiorstwie", gdzie przedstawiamy pełną listę wymaganych prawem rejestrów i dokumentacji, wraz z podstawą prawną.
4.3 – Zakres systemu zarządzania BHP ➜ Utrzymywana informacja udokumentowana określająca zakres systemu.
5.2 – Polityka BHP ➜ Utrzymywana informacja udokumentowana o polityce BHP (powinna być dostępna, komunikowana i aktualizowana).
5.4 – Konsultacje i udział pracowników ➜ Udokumentowana informacja może być wymagana jako dowód przeprowadzonych konsultacji (zależnie od organizacji).
6.1.1–6.1.2 – Identyfikacja zagrożeń, ocena ryzyka i szans ➜ Zachowywane zapisy z identyfikacji zagrożeń, ocen ryzyka i określenia środków kontroli.
6.1.3 – Wymagania prawne i inne ➜ Udokumentowane informacje o identyfikacji i dostępie do obowiązujących wymagań.
6.2 – Cele BHP i plan ich osiągnięcia ➜ Udokumentowane informacje o celach BHP i planach ich realizacji.
7.2 – Kompetencje ➜ Zapisy potwierdzające kompetencje (np. szkolenia, uprawnienia, doświadczenie).
7.3 – Świadomość ➜ (Nie ma obowiązku prowadzenia zapisów, ale często praktycznie są stosowane).
7.4 – Komunikacja ➜ Udokumentowana informacja o planie komunikacji (co, kiedy, z kim, jak).
7.5.1–7.5.3 – Informacje udokumentowane ➜ Procedury i zapisy wymagane przez normę i organizację.➜ Obejmuje nadzór nad tworzeniem, aktualizacją i przechowywaniem dokumentów.
8.1 – Planowanie i nadzorowanie operacji ➜ Udokumentowane informacje o procesach operacyjnych (np. procedury pracy, instrukcje).➜ Zapisy z realizacji planowania i sterowania operacjami.
8.1.2 – Eliminacja zagrożeń i redukcja ryzyk ➜ Udokumentowane informacje (np. procedury BHP, plany działań).
8.1.3 – Zarządzanie zmianą ➜ Zapisy dokumentujące przeprowadzenie oceny i wdrożenie zmian.
8.1.4 – Zakupy, podwykonawcy, outsourcowane procesy ➜ Udokumentowane informacje potwierdzające spełnienie wymagań BHP w łańcuchu dostaw.
8.2 – Gotowość i reagowanie na awarie ➜ Udokumentowane procedury reagowania na awarie i zapisy z testów, ćwiczeń.
9.1.1 – Monitorowanie, pomiary, analiza ➜ Zapisy z wyników monitorowania i pomiarów BHP.
9.1.2 – Ocena zgodności ➜ Zapisy z wyników oceny zgodności z wymaganiami prawnymi i innymi.
9.2.2 – Audyty wewnętrzne ➜ Udokumentowane informacje o programie audytów i ich wynikach.
9.3 – Przegląd zarządzania ➜ Zapisy z przeglądu zarządzania (np. protokoły, raporty).
10.2 – Niezgodności i działania korygujące ➜ Zapisy z ustalonych niezgodności, działań korygujących i wyników oceny skuteczności.
10.3 – Ciągłe doskonalenie ➜ Dowody podejmowania działań doskonalących (często w raportach okresowych).
Jeśli potrzebujesz tej listy w formie edytowalnej, skontaktuj się z nami.
BHP-SYSTEM
Co nowego
Copyright ® All rights reserved 2025 MJK BHP-SYSTEM